تبلیغات
نشریه طنز دانشجویی فالگوش - اعتیادی که حتی در شب‌های امتحان هم دست بر نمی‌دارد!
 
نشریه طنز دانشجویی فالگوش
....... یا علی گفتیم و عشق آغاز شد .......
درباره وبلاگ


با عرض سلام...

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خودتون رو حتما برای ما ارسال کنید...
.
.
.
منتظریم...
.
.
از طریق پست الکترونیک:
nfalgoosh@chmail.ir

مدیر وبلاگ : رضا
نظرسنجی
نظر شما در مورد محتوای این وبلاگ چیست؟


خودم را درس خوان و قوی می‌گیرم، با خودم می‌گویم من می‌توانم یک شبه راه صد ساله را بروم، نباید ناامید بود هنوز هم فرصت برای پاس کردن درس است، باید کنار بگذارمش، نمی‌شود؛ انگار به آن اعتیاد پیدا کرده‌ام، سرم را 45 درجه ای به سمت کتاب خم می‌کنم، در برابر آن سر تسلیم فرود می آورم، هنوز 50 صفحه مانده است باید تا صبح تمام شود.

ساعت 10 صبح باید در جلسه امتحان حاضر باشیم، پس کمتر از 12 ساعت زمان باقی است، تازه خواب هم در این زمان سهمی دارد...

شروع می کنم به خواندن و خط کشیدن زیر جملات مهم، هنوز سرم کاملا کتاب را در زیر نور لامپ کم مصرف سایه نکرده است که یک دفعه صدایی سرم را ناخودآگاه از روی کتاب بلند می‌کند، دنگ دنگ...به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از بیرجند، خودم را درس خوان و قوی می‌گیرم، با خودم می‌گویم من می‌توانم یک شبه راه صد ساله را بروم، نباید ناامید بود هنوز هم فرصت برای پاس کردن درس است، باید کنار بگذارمش، نمی‌شود؛ انگار به آن اعتیاد پیدا کرده‌ام، سرم را 45 درجه ای به سمت کتاب خم می‌کنم، در برابر آن سر تسلیم فرود می آورم، هنوز 50 صفحه مانده است باید تا صبح تمام شود.

 

ساعت 10 صبح باید در جلسه امتحان حاضر باشیم، پس کمتر از 12 ساعت زمان باقی است، تازه خواب هم در این زمان سهمی دارد...

 

شروع می کنم به خواندن و خط کشیدن زیر جملات مهم، هنوز سرم کاملا کتاب را در زیر نور لامپ کم مصرف سایه نکرده است که یک دفعه صدایی سرم را ناخودآگاه از روی کتاب بلند می‌کند، دنگ دنگ...

 

گوشی را بر می دارم، تلگرام است، بچه‌ها در گروه دانشگاه در مورد سخت بودن امتحان فردا و نحوه گرفتن نمره از استاد شعر می گویند و بحث می کنند، خیلی جذاب است نمی توان ازش دل کند، باید جواب داد... در گروه دیگر هم بچه ها در مورد اتفاقات سیاسی روز با هم بحث دارند، آنجا هم باید جواب بدهم تا فکر نکنند کم اوردم... گروه جوک و سرگرمی هم که برای تنوع و عوض کردن روحیه درس خواندن لازمه این روزها است...خلاصه تا ساعات یک و نیم و یا دو صبح درگیر همین گروه ها می شوم و تازه هر چه به روز بعد نزدیک‌تر می‌شویم افراد بیشتری آنلاین می‌شوند و این روند ادامه دارد تا اینکه کتاب باز خوابمان می‌برد.

 

این روایت قسمتی از قصه پر غصه این روزهای برخی از دانشجویان است که شبکه‌های اجتماعی زمان را از آنها گرفته و کتاب‌ها را خانه نشین کرده است و باعث شده تا دانشجو در این ایام که سخت باید درگیر درس و تحصیل باشد، همچنان درگیر فضای مجازی و آنلاین بودن در شبکه‌های اجتماعی است.

 

 

شبکه‌های اجتماعی، زمان را از ما می‌گیرد

یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور بیرجند با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی در کنار فوایدی که دارد، دارای مضراتی هم است، گفت: این به خودمان بستگی دارد که چقدر از این فضا استفاده کنیم، برخی‌ها به آن زیاد وابسته می‌شوند و آسیب‌های جدی می‌بیند.

 

م.ب با اشاره به اینکه بنده در شبانه روز حدود شش ساعت در شبکه‌های اجتماعی به خصوص تلگرام مشغول هستم، گفت: متاسفانه وقتی سرگرم این شبکه‌ها می‌شویم زمان فراموش می شود چراکه باید تمام گروه ها را سرکی بکشیم.

 

وی افزود: قبل امتحانات برنامه ریزی های زیادی برای درس خواندن کرده بودم تا معدل خودم را بالا ببرم؛ اما این گوشی و گروه های مختلف باعث شد تا زمان بگذرد و برنامه بنده کلا بی نتیجه شود.

 

کمتر از 40 دقیقه در شبانه روز در فضای مجازی هستم

 

مرتضی طاهری، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه بیرجند با بیان اینکه بنده کمتر از 40 دقیقه در شبانه روز در شبکه‌های اجتماعی هستم، گفت: در فصل امتحانات برای کارهای ضروری از جمله برداشتن نمونه سوالات امتحان از گروه همکلاسی‌ها و غیره استفاده می‌کنم؛ گروه‌ها را هم فقط چک می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی در کمتر شدن ساعات مطالعه دانشجویان تاثیر دارد، افزود: شبکه‌های اجتماعی برای بیشتر مردم فایده‌ای ندارد و فقط برای درصد کمی از مردم فایده دارد.

 

طاهری گفت: بنده به شبکه‌های اجتماعی در زندگی انقدر بها نداده‌ام که باعث فراموشی کارهایم و یا خراب کردن برنامه ریزی من شود.

 

اعتیاد به فضای مجازی از مضرات است

 

داوود اعرابی، دبیر سابق جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی بیرجند هم با بیان اینکه بنده 12 ساعت در روز در شبکه‌های اجتماعی هستم، افزود: فصل امتحانات هم به مدت روزانه تقریبا شش تا هشت ساعت در این شبکه‌ها فعال هستم.

 

وی با اشاره به اینکه این شبکه‌ها در کاهش مطالعه دانشجویان تاثیر دارد، گفت: شبکه های اجتماعی با مشغول کردن دانشجویان به خود و دور کردن از ذهنیت‌های درسی باعث کاهش مطالعات دانشجویان می‌شود.

 

این فعال دانشجویی بیان داشت: مضرات شبکه‌های اجتماعی زمانی بروز می‌دهد که نتوان میزان و نحوه استفاده از آن را کنترل کرد، مضراتی مانند شبکه‌های غیر اخلاقی یا اعتیاد به دنیای مجازی از جمله مضرات و بالا بردن سطح آگاهی مردم، به روز بودن افراد و نشر راحت اخبار از جمله فواید این شبکه‌ها است.

 

اتوبوسی که چت کردن در شبکه اجتماعی راننده را به دردسر می‌اندازد

 

امیدوار یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه روزهای معمول حدود سه تا چهار ساعت و در ایام امتحانات یک تا دو ساعت در این فضای مجازی درگیر هستم، گفت: درگیر شدن زیاد با این شبکه‌ها به درس خواندن ضربه می زند؛ چراکه دانشجویان زیادی هستند که خیلی بیشتر از چهار ساعت را در این شبکه مجازی به سر می‌برند و زمانی برای هیچ کار دیگری ندارند، حتی برای تفریح چه برسد به درس خواندن.

 

وی با اشاره به اینکه گرفته شدن وقت بچه‌ها، برداشته شدن خیلی از پرده‌های حیا و ترویج بی‌حیایی و عادی سازی روابط ناسالم و فضای زیاد برای کلاه برداری و نقش بسیار مهم در دروغ سازی و شایعه پراکنی و... که همه از استفاده ناصحیح و عدم نظارت بر این‌ها سرچشمه می‌گیرند، از مضرات شبکه های اجتماعی است، گفت: در صورت استفاده صحیح سهولت و ارزانی در ارتباطات، کمک به آموزش و تحقیقات، کمک به بهبود روابط اجتماعی و راحت تر کردن زندگی بشر و بهبود روابط تجاری، امکان دریافت اطلاعات مختلف از همه جای دنیا و تجربه های مجازی ارتباط فرهنگی و تبادلات فردی و غیره از فواید شبکه ها است.

 

این دانشجوی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه بارها بوده که به خاطر استفاده از این شبکه‌ها افراد امتحان خود را خوب نمی‌دهند، گفت: یکی از اتفاقات جالب در این زمینه تصادف اتوبوس بود که به خاطر استفاده از این شبکه ها، همین مدت پیش به یک سواری برخورد کرد و من داخل اتوبوس بودم و دیدم که راننده مشغول چت کردن بود.

 

شاید شبکه های اجتماعی آنقدر جذابیت داشته باشد که دانشجو را به سمت خود بکشد؛ اما خیلی از دانشجوها هم هستند که برنامه ریزی دقیقی دارند و در عین استفاده صحیح از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به درس و تحصیل خود هم می پردازند و هر دو را در حد اعتدال رعایت می کنند؛ بنابراین خیلی به درس شان آسیب نمی زند؛ اما در مورد برخی از افراد هم شاید عکس جواب دهد.

نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، 
برچسب ها : خبرگزاری دانشجو، شبکه های اجتماعی،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :